Gentoo Archives: gentoo-user-cs

From: Vlastimil Babka <caster@g.o>
To: gentoo-user-cs@l.g.o
Subject: Re: [gentoo-user-cs] kde a emerge -up --deep world
Date: Wed, 04 Apr 2007 11:00:11
Message-Id: 46137A43.60103@gentoo.org
In Reply to: Re: [gentoo-user-cs] kde a emerge -up --deep world by "Honza Macháček"
-----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----
Hash: SHA1

Honza Macháček wrote:
>> [ebuild U ] kde-base/kdegraphics-3.5.5-r2 [3.5.2] USE="opengl pdf* > ^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^ > > Emerge tedy chce kdegraphics nikoliv instalovat, nýbrž upgradovat.
Mas pravdu, to mi uniklo. Takze problem v zavislostech digikamu opravdu neni (ale mozna ze driv byl kdegraphic uvedeny jako prvni a tim se do systemu dostal). Je spravne ze se snazi upgradnout kdegraphics a ne dat misto nej kgamma a kamera.
> Protože nevím kde vzít kdegraphics-3.5.2.ebuild, nemohu si ověřit, na > čem závisela ona stará verze -- mohu jen hádat, že buď přímo patřila k > modulární instalaci KDE nebo s ní aspoň byla slučitelná a nežádala > natvrtdo monolitické kde-base/kdebase.
K modularni instalaci urcite nepatrila, spis slucitelna. Ale ja bych rozhodne modularni a monolitickou u sebe nemichal.
> Jestliže 03.04.2007 23:14, Petr Podrabsky píše: > >> Opravdu, je to tak. Po odstraneni digikam-u je vse v pohode. Diky moc. > > domnívám se, že kdegraphics byl v systému jen jako závislost -- čili > není ve world a možná nebrání upgradu world, když už tam není ani > digikam (a zřejmě ani nic jiného, co by něco souvisícího s kdegraphics > potřebovalo), ale pravděpodobně stále ještě v počítači straší. > Myslím, že bude vhodné, a před novou instalací digikamu nejspíš přímo > nutné, odinstalovat kdegraphics (a případně nahradit kdegraphics-meta > nebo jen vybranými balíčky; digikam by si měl své závislosti vyžádat sám).
Souhlas. Pryc s monolitickou kdegraphics :) Mimochodem krome toho mas jeste monolitickou kdeutils a kdetoys, doporucuju taky odinstalovat a nahradit -meta verzemi pripadne jen potrebnymi podsoucastmi. - -- Vlastimil Babka (Caster) Gentoo/Java -----BEGIN PGP SIGNATURE----- Version: GnuPG v1.4.6 (GNU/Linux) Comment: Using GnuPG with Mozilla - http://enigmail.mozdev.org iD8DBQFGE3pCtbrAj05h3oQRAsY5AJ4o/P0oNeUZ66n1aGV/9JanZf7/fwCgjLsV Sx2BMWYp+UtNlTddX11vwN8= =yFlT -----END PGP SIGNATURE----- -- gentoo-user-cs@g.o mailing list

Replies

Subject Author
Re: [gentoo-user-cs] kde a emerge -up --deep world Petr Podrabsky <petrpo@×××××.com>